РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
українського ринку заставного майна
: заставне майно, база заставного майна банків, покупка заставного майна, ринок застав, ринок заставних автомобілів, кредитних квартир, заставної комерційної нерухомості, конфісковані автомобілі, автомобільний конфіскат, продаж комерційної нерухомості, майно банкрутів, конфискат банків України, конфискат Приватбанк, продаж застав, продаж кредитного заставного майна, заставні квартири ...

Carbidus.com

Поиск и покупка авто на аукционах в США

покупка автомобилей в США и доставка в Украину...


УКРОЦІНКА

ОЦІНКА НЕРУХОМОСТІ
для сплати податків
Найбільш повна інформація про оцінювачів України Автоматизована подача заявок на оцінку майна Проведення тендерів на оцінку майна Все про оцінку майна
ОЦІНКА МАЙНА В УКРАЇНІ
КРЕДИТ ОНЛАЙН В УКРАЇНІ
Швидке оформлення кредитів на нерухомість в Україні через інтернет

ЗАЛОГОВОЕ ИМУЩЕСТВО
В УКРАИНЕ

Реалии и перспективы украинского рынка залогового имущества
(русскоязычная версия)

єдина база з продажу заставного та
конфіскованого майна банками України

Аналіз ситуації на ринку заставного майна, заставних автомобілів, кредитних квартир, заставної комерційної нерухомості та іншого конфіскату банків в Україні

Активізація ринку заставного майна та конфіскату України, протягом останнього півріччя - результат фінансової кризи, що почалася минулої осені з фінансово-банківського сектора і за декілька місяців охопило всю економіку країни. А за прогнозами експертів, уже в наступному році обсяг основних складових ринку заставного майна та конфіскату банків (заставні квартири, автомобільний конфискат, заставна комерційна нерухомість та ін. конфискат банків України) може зрости приблизно в 10 разів.

Такі прогнози сьогодні підтверджуються статистикою наведеною НБУ, відповідно до якої питома вага проблемної заборгованості у загальному кредитному портфелі банків активно зростала протягом всього другого кварталу: у квітні вона досягла 4,29%, в травні - 4,89%, в червні - 5, 43%. Ще більш активно збільшувалися розміри того, що фінансисти називають реальними обсягами "проблемки" (в неї зараховують не тільки безнадійні борги, але і реструктуризовані кредити): якщо ще у квітні вони оцінювалися в 20-22% загального кредитного портфеля, то вже в травні -- в 23-26%, а в червні - 27-32%. У другому півріччі фінансисти не розраховують на поліпшення платіжної дисципліни позичальників: за найбільш оптимістичними прогнозами, реальний обсяг сумнівних позик у загальному кредитному портфелі збільшиться до 33-35%, песимістичним - до 35-40%.

Під заставним майном слід розуміти майно (нерухомість, автомобілі, обладнання, тощо), яке знаходиться в банківській заставі для забезпечення виданих позик. Як правило, реалізація такого заставного майна здійснюється у зв'язку з недотриманням кредитних зобов'язань боржником, а вартість продажу такого заставного майна, в основному нижче ринкової, що робить її особливо привабливою для потенційного покупця. При цьому, сьогоднішня база заставного майна банків України, не обмежується тільки заставними квартирами та конфіскованими автомобілями (які складають основну частину застав), а також включає в себе об'єкти заставної комерційної нерухомості, виробниче обладнання, вантажний транспорт, сільськогосподарську та будівельну техніку.

В основному, ціна заставного майна залежить від ситуації, в якій знаходиться позичальник по виплаті кредиту за заставне майно, а також - як терміново потрібно отримати гроші за дане заставне майно. Останнє, часто змушує банки торгуватися та зменьшувати під час продажу до 50% вартості об'єкта, особливо на конфіскованих заставних автомобілях. Крім цінового фактору, купівля заставного майна банків приваблива ще й тим, що банк володіє повною інформацією про реальний стан застави та його "історією", що надається потенційному покупцеві. Наприклад, інформація про всіх попередніх власників майна, що зменшує ризик виникнення неприємних ситуацій з приводу прав власності.

Сьогодні, про те, що ринок заставного майна та автомобільного конфіскату перебуває на піку активності, говорити ще рано. Поки що, цьому перешкоджає відсутність відчутної різниці між цінами на заставне майно і його аналоги на ринку, що є основною перевагою такого роду товару. Причина цього, різке падіння цін з початку року і небажання позичальників і банків нести збитки, які в них неминуче виникають при спробі реалізації заставного майна, придбаного до падіння цін у 1.5 - 2 рази дорожче. В результаті такої ситуації, в деяких випадках, можна побачити пропозиції про продаж заставного майна за ціною, вищою від ринкової.

Тенденції на ринку заставного майна

Зміна ситуації на ринку заставного майна очікується вже в найближчий час. Необхідність розрахуватися з кредиторами і збільшення пропозиції на тлі падіння платоспроможного попиту, будуть змушувати банки і позичальників знижувати ціни.

Згідно даних, які наводять експерти, майно третини позичальників банків, які відчувають серйозні труднощі з виплатою заборгованості, вже цієї осені потрапить на ринок. Крім цього при збереженні нинішньої тенденції девальвації гривні, кількість банківської застави, яка буде надходити на ринок, буде збільшуватися разом із зростанням "неповернень" по валютних кредитах.

Для того, щоб прояснити розвиток ситуації на ринку заставного майна та конфіскату банків України, достатньо проаналізувати ринок заставних автомобілів, кредитних квартир і заставної комерційної нерухомості, які складають основу всього ринку застав.

Тенденції на ринку заставних автомобілів

"Що стосується цін на конфісковані автомобілі, то їх падіння цілком імовірно. Ринок перенасичений пропозиціями про продаж авто, і не тільки заставних", - прокоментувала ситуацію заступник голови правління АБ Київська Русь Тетяна Лобашова. Так, згідно з даними з інтернет-ресурсуЗаставні авто в Україні. Автомобільний конфіскат. Продаж банками кредитних авто в Україні, автомобільний конфіскат, який незабаром потрапить на ринок, становитиме близько 150 тис. автомобілів, що суттєво вплине на весь вторинний ринок автомобілів.

Прогнози ринку заставних квартир

З ринком заставних квартир ситуація дещо інакше. В порівнянні з ринком конфіскованих заставних автомобілів, кількість заставних квартир набагато менша, та й механізми регулювання відносин між позичальником і кредитором значно відрізняються, особливо на законодавчому рівні. За словами фахівців, істотного зниження цін у цьому році на нерухоме майно не передбачається. Зниження очікується після закінчення президентської кампанії та загравання політичних сил, які знаходяться при владі, з виборцями, коли банки будуть змушені розпочати масовий розпродаж проблемного заставного майна, що в свою чергу ще більше обвалить ціни на рінку нерухомості. Завадити такому розвитку ситуації, може стабільне зростання цін на житло, втім, передумов для цього найближчим часом не передбачається.

Прогнози продажу комерційної нерухомості, яка знаходиться в заставі

За даними дослідницької кампанії RealtyTrac, на ринку США за липень місяць кількість корпоративних банкрутств збільшилася на 7%. З цього випливає, що говорити про кінець рецесії в Україні, яка багато в чому орієнтована на захід, зарано. На 3-й квартал та 4-й квартал приходиться велика кількість виплат українських підприємств по зовнішнім боргам, а при нинішньому рівні виробництва, слід очікувати збільшення корпоративних банкрутств. Відповідно, комерційна нерухомость та рухоме майно банкрутів, які знаходилися у заставі, потраплять на ринок.

У свою чергу зростає інтерес інвесторів до придбання комерційної нерухомості та готового бізнесу, що перебуває в заставі. Так, на засіданні асоціації приватних інвесторів України, що проходила в прикінці липня 2009 року, інвестори обговорили особливості придбання заставного майна та перспективи розвитку ринку злиттів і поглинань в Україні та ознайомилися з можливостямипорталу з продажу заставного майна, авто конфіскату, заставної комерційної нерухомості та ін конфіскату банків України - UAMAKLER.COM. На думку Віце-президента АЧІУ Сергія Десяка, фінансова криза дозволить інвесторам здійснити вигідні інвестиції в компанії, які будуть запропоновані до продажу банками та іншими кредиторами в примусовому порядку.

Таким чином, проаналізувавши нинішню ситуацію на ринку заставного майна України та світові економічні тенденції, зростання на ринку продажу заставної комерційної нерухомості та готового бізнесу, варто очікувати найближчим часом, а піку він досягне не раніше зими. Таким чином, вартість майна, при його реалізації через пів року, скоротитися в кілька разів.

Де купити заставне майно в Україні

На сьогоднішній день, серед найактивніших банків, які реалізують на ринку заставне майно та конфіскат є Приватбанк, Райффайзен банк Аваль та Укрпромбанк.

У цьому огляді ми зібрали перелік сайтів на яких банки публікують інформацію про продаж заставного майна:

Реклама і маркетинг заставного майна

В умовах майбутнього різкого збільшення пропозиції на ринку заставного майна та конфіскату, виникає гостра необхідність все це ефективно і швидко реалізувати. На таку ситуацію ринок починає реагувати вже сьогодні. Найефективнішим методом реалізації такого майна, вже на даний момент, єспеціалізовані інтернет-сервіси з реалізації конфіскату, основною перевагою яких є наявність великої цільової аудиторії .

Одним з таких, що діють і найбільш успішно на сьогодні, онлайн-сервісів з продажу заставного майна, заставних автомобілів, кредитних квартир, заставної комерційної нерухомості, конфіскованих автомобілів , майно банкрутів та конфіскату банків України, єпортал UAMAKLER.COM, що надає свої послуги в питаннях пошуку, реалізації та придбання заставного майна. З одного боку, відвідувач може вирішити ряд завдань, пов'язаних зі збутом заставного та конфіскованого майна; з іншого боку, будучи інвестором чи представником фінансової організації, він отримує інформацію про ті активи, ціна на які впала нижче ринкової. Крім того на форумі порталу здійснюється інформаційно-юридична підтримка з питань ринку заставного майна.


Разработка бизнес-плана | Регистрация предприятий и представительств в Украине | Разрешение на работу в Украине | Бухгалтерские услуги в Украине | Поиск инвестора в Украине